Есть вопросы?
(044) 227-23-19
(050) 246-76-97 | (098) 654-14-52
Shamrock Shamrock
  • Главная
  • Лагеря
    • Украина
    • Профориентационный
  • Курсы
  • Профориентатор
    • Интервью
    • Профессии
    • Статьи
  • Контакты
  • Главная
  • Лагеря
    • Украина
    • Профориентационный
  • Курсы
  • Профориентатор
    • Интервью
    • Профессии
    • Статьи
  • Контакты
Register Login
  • Главная
  • Статьи
  • Проекти на папері, або перші гроші сучасних тінейджерів.

Проекти на папері, або перші гроші сучасних тінейджерів.

  • Дата 11.06.2018
  • Комментарии 0 комментариев

Дехто з наших дітей, вже може похизуватися першими успіхами та заробітком на власному хобі чи блогерстві. Чи готові ми, батьки, до реальності, в якій наші діти роблять щось видатне, потужне, креативне, і заробляють більше за декого з нас?

Вони: винахідники, вчені, бізнесмени, спортсмени, актори, творці хітових акаунтів на youtubе … Тепер ці професії і діяльність взагалі вже не відносяться виключно до дорослих. Частенько там на перших позиціях — молодь. Ні, навіть не так — підлітки!

Наука.

В Україні вже давно назріває бум підліткових проектів.

Щороку все більше українських дітей беруть участь у конкурсах та фестивалях демонструючи свої винаходи, як от Class ідея, Арсенал Ідей, Завтра 2037 , тощо. Вони не пасуть задніх та шукають допомогу для розвитку власних проектів на різних краудфандингових платформах, Gofunded, Спільнокошт, Na—Starte.

Більшість проектів українських підлітків є виключно соціальними. На такі проекти легше зібрати гроші, зазвичай суми невеликі, близько 40 — 50 000, 00 грн. Тобто, про заробіток там мова не йде. Все, що зроблено, все — безкоштовно. Проте кожен з учасників отримує цінний досвід ведення проектів та роботи в команді.

Якщо говорити про справжні інновації, які цікавлять сучасний світ, нашим підліткам є чим похизуватися. Ось де видно результати захоплення фізикою, хімією, математикою та біологією.  Яскравий приклад,  Михайло Литовченко, якому зараз вже виповнилося 19 років. Чотири роки Михайло працював над створенням модульної электростанції, яка працює за рахунок морської хвилі. У США Михайло зайняв третє місце на найбільшому у світі науковому конкурсі для молоді Intel ISEF, крім призових грошей дісталася нагорода 2 тис. доларів від короля Саудівської Аравії, зокрема, від його фонду MAWHIBA, а також спеціальний грант від USAID (Департамент розвитку уряду США). Потім була вже золота медаль на не менш престижному, але більш спеціалізованому енергетичному конкурсі I-SWEEEP, перемоги у Швеції і Нідерландах.

Проте, не кожному підлітку вдається «оживити» власну розробку та перевести все з паперу в реальне життя. Перелік робіт, які представлені на ХІІ Всеукраїнському фестивалі науки яскраво відображає потенціал сучасних українських підлітків:

Комафестиваль наукишня Михайло, учень 10 класу — проект« Підвищення захисної функції сучасного бронежилета »;

Гусак Анна, учениця 10 класу — проект «Вилучення сполуки азсену з водної середовища за допомогою зернистих адсорбентів»;

Коваленко Данило, учень 10 класу -проект« Утилізація відпрацьованих шин кріоакустичним методом »;

Гайчук Даніела, учениця 11 класу, Палладін Максим, учень 11 класу — командна проект «Дослідження вмісту важких металів у рослинах та їх вплив на піромідні нейрони у живих організмах»;

Анцибор В’ячеслав, учень 11 класу — проект «Використання альтернативного джерела живлення та нової системи його охолодження для напівпричепа рефрижератора»;

Папушенко Іванна, учениця 11 класу — проект «Архітектура сучасних енергоактивних будівель»;

Тесляк Олексій, учень 11 класу — проект «Браслет для контролю здоров’я шкіри»;

Трофимчук Володимир, учень 5 класу — проект «Браслет для запобігання нервових зловживань»;

Гордієнко Тимур, учень 5 класу — проект «Дистанційний зонд для контролю якості води»;

Самусенко Єлизавета, учениця 10 класу — проект «Електронні контурні карти»;

Авдошко Андрій, учень 11 класу — проект «Дослідження біохімічних механізмів активації перитонеальних макрофагів методом лазерної конфокальної мікроскопії»;

Від проекту на папері до реалізації  — 60 тис. доларів.

Всі вищевказані проекти потребують фінансування. Одиниці поки що розуміють, як отримувати патент і для чого він, де та як шукати фінансування, як створювати робочу команду. Проте, перші кроки вже зроблено і майбутнє проектів залежить він молодих винахідників, їхнього бажання та віри у виріб. Слід зазначити, що кошторис деяких проектів юних винахідників є доволі не маленьким. Як зазначає Михайло Литовченко, винахідник модульної електростанції, досить велике підприємство погодилось виготовити промисловий зразок, переконавшись у перспективності досліджень. «Оскільки я не зміг знайти 60 тис. доларів на промисловий зразок, довелось діяти «за обставинами. Частину робіт завод виробляє дуже дешево, а частину взагалі безкоштовно. Однак гроші, звичайно ж, витрачаються — частину з них я виграв у міжнародних конкурсах, це гранти, решта — накопичення сім’ї».

Бізнес.

Хоча в Україні підлітки лише нещодавно почали «розправляти крила» та створювати власні проекти, за кордоном їхні однолітки мають чим похизуватися.

МазойяМОЗАЙЯ Бріджес, 13 років, з Мемфіса почав свій бізнес в дев’ять років. Сьогодні, в його тринадцять, оборот його компанії оцінюється в 200 000 доларів. Що це за бізнес такий у Мозайя, запитаєте ви? Нічого екстраординарного — він виробляє краватки-метелики. Перші замовлення отримував через Facebook, потім відкрив інтернет-магазин. І ось результат! А ще Мозайя займається благодійністю.

 

 

АХМЕД МОХАМЕД, 14 років. Сходження до слави Ахмеда почалося з величезного скандалу. Він змайстрував годинник і потягнув його до школи — похвалитися перед однокласниками. Однак учитель вирішив, що механізм — зовсім не будильник, а бомба. Ахмеда викликали в кабінет директора, де юного Едісона вже чекав наряд поліції. Невідомо, чим би все це скінчилося, але друзі Ахмеда запустили в соцмережах кампанію на його підтримку. В результаті її учасниками стали понад 600 тисяч американців, і про акцію дізналися «у верхах». Спочатку творець Фейсбук Марк Цукерберг запросив Мохамеда до себе в гості. А потім, немов у казці, юнака запросив до Білого дому сам президент Барак Обама.

Джаз ДЖАЗ Дженнінгс, 15 років. Джаз народилася хлопчиком. Але вже з трьох років почала усвідомлювати себе дівчинкою. А з п’яти років і жити початку як дівчинка — одягатися в сукні, відрощувати волосся, грати в ляльки. Батьки Джаз водили її по лікарях і ті поставили дитині діагноз «розлад гендерної ідентичності». Батьки прийняли рішення зробити хлопчикові операцію по зміні статі … Тепер Джаз відкрито говорить про свою історію, в тому числі на шоу Опри Вінфрі. І навіть створила серію документальних фільмів про повсякденне життя таких як вона людей, що зіткнулися з даною проблемою. «Моя головна мотивація — розповідати про труднощі, з якими стикаються транссексуали в звичайному житті», — сказала дівчина.

ЕЛЬ Феннінг, 17 років. Ель розпочала свою акторську кар’єру в три роки, а у віці чотирьох років отримала першу незалежну роль у фільмі «Черговий тато». Сьогодні статки Елль Феннінг оцінюються в $ 2 млн. А на її рахунку — вже 45 фільмів!

ЄванЕван, EvanTube. Евану було 8 років, коли він з татової допомогою створив на YouTube свій власний канал EvanTube. Сьогодні канал приносить власнику $ 1,3 млн на рік. Він оглядає іграшки, міркує про однолітків і може не турбуватися про лояльність аудиторії, яка росте разом з ним.

 

 

КЕМЕРОН Джонсон, Cheers and Tears. Коли Камерону було 11 років, батьки попросили його зробити запрошення на вечірку для сусідів. Ці листівки так всім сподобалися, що люди стали платити Джонсону за створення власних листівок. У 14 років Кемерон заснував Cheers and Tears і зайнявся рекламою в інтернеті і розробкою програмного забезпечення. Коли він вступив в старшу школу, він уже заробляв $ 400 000 на місяць, а потім його компанії почали приносити йому мільйони.

ФАРХЕД Асідуолла, Rockstah Media. У вільний від школи час, 16-річний підліток з Мумбаї розвивав власну компанію Rockstah Media. Це маркетингове агентство, в якому працює 20 осіб з усього світу. «Моя команда — це хребет мого бізнесу», — говорить Фархед. Так що не потрібно скаржитися на брак годин у добі або нарікати на зайнятість — встигати можна все і у вільний від навчання або роботи час.

ЄмильЕМІЛЬ Мотика, Motycka Enterprises. Еміль почав підробляти стрижкою газону в 9 років, а вже до 18-ти він перетворив своє заняття в бізнес, заснувавши компанію Motycka Enterprises. Того літа він заробив $ 100 000, а сьогодні заробляє мільйони. Щоб встигати вчитися і не запустити бізнес, Еміль живе за дуже напруженим графіком.

 

 

РайанА ось цей хлопчик вас дійсно здивує. Що наша українська мама чи тато скажуть на таке своїй дитині: «Мамо і тато, я збираюся забрати всі пляшки від кожного сусіда і зрештою стати сміттярем!». Як вам? РАЙАН Хікмен у свої 7 років вже є генеральним директором, менеджером та працівником компанії Recycling компанії Ryan. Він має 50 клієнтів, та 11 000 долларів на рахунку. Його батьки планують внести ці гроші за навчання в коледжі, та Райан проти. Всі гроші підуть на придбання великої вантажівки для сміття.

Звичайно, що не можемо ми оминути і наших, українських підлітків, які самотужки накопичують власний капітал.

15-річний Олексій із Запорожжя навчається не дуже добре, тому що захоплюється онлайн-іграми. Проте непогано заробляє – по тій же причині. «В місяць виходить близько 80 доларів. Граю, як правило, вночі — менше гравців і простіше «прокачати» персонаж. Підрімати можна на уроках ».

16-річний  Андрій Булгаков із Києва проводить гру з розвитку фінансової грамотності під назвою Cash Flow з 14-ти років. Все почалося з прочитання книжки Роберта Кіосакі «Бідний батько, багатий батько». Андрій проводить ігри в позаурочний час та вже має постійних клієнтів.

Заробіток наших хлопців не такий вже й великий в порівнянні з заробітком навіть 7-го Райана Хікмена, проте хлопці налаштовані рішуче. Кожен збирається розвивати власну справу далі.

Підсумок.

Більшість проектів українських підлітків мають соціальну направленість та пов’язані з наукою і лише мала частина намагається капіталізувати свої навички, як Кемерон Джонсон чи Мозайя Бріджес.  Чому так? Можливо, це відголоски думок про те, що заробляти гроші соромно і це брудна справа. Чи, можливо, вся проблема в направленості проектів, скажете ви. Інновації потребують фінансування та часу.  Так. Проте, як вам ідея, що наукою можливо займатися як бізнесом?  Дивує, правда? А чи знали ви, що справжні вчені займаються бізнесом в сучасних умовах? І чимало знаменитих учених — це просто успішні бізнесмени. Люди, які зуміли дістатися спочатку до джерел фінансових потоків, а потім змогли самі зайнятися їх управлінням. Треба визнати, що наука як бізнес існує навколо нас і генерує власні напрямки та власних героїв.

Все що потребують юні українські винахідники — це поінформованість про те, як капіталізувати свої винаходи. Науковим керівникам дитячих проектів слід співпрацювати з бізнес-школами для підлітків, де їх ознайомлять з повною картиною процесу, починаючи з отримання  патенту до пошуку фінансування та тестування виробів.  Можна отримати консультацію в MBAkids, Shamrock, або шукати бізнес-тренерів самотужки і все це для того, щоб заощадити час та швидше оживити проект, який поки що можемо назвати «проектом на папері».

Сподіваємося, що імена українських тінейджерів та їхні вироби будуть поширюватися не лише в межах України, а й поза її кордонами, та принесуть користь світу, а їхнім власникам — задоволення та фінансовий прибуток.

Команда Shamrock бажає вам та вашим дітям креативних ідей та драйвового літа!

  • Tweet
  • Pinterest

Предыдущая новость

Робота для підлітків. Де працювати під час літніх канікул?
7 Июнь, 2018

Следующая новость

Невдалий вибір професії – в чому причини
27 Июнь, 2018

Ещё новости

  • Як вибрати роботу мрії: підказки для дітей та їхніх батьків
    19 Ноябрь, 2018
  • 190 університетів світу відкрили 600 безкоштовних онлайн курсів.
    29 Октябрь, 2018
  • Як знайти свій особистий Хогвартс? 5 порад від школярки, яка подорожує світом
    21 Октябрь, 2018

Leave A Reply Отменить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Меню

  • Статьи
  • Профессии
  • Интервью

Лагеря

  • Каникулы в Украине
  • Лагерь для подростков в г.Киев

Контакты

(050) 246-76-97
(098) 654-14-52
info@shamrock.in.ua

Поддержка сайта ESTET DESIGN GROUP.
Образовательная платформа SHAMROCK. Все права защищены.