Skip links

Цікаві професії, де потрібні знання іноземних мов

Яку професію обрати, якщо ти дуже любиш вивчати мови?

Мрієш пов’язати своє життя з подальшим її вивченням, але окрім професії перекладач нічого на думку не спадає? Ким бути і яку професію обрати? Репетитором іноземної мови, або вчителем у школі? Гідом? Що ще?  Як обрати професію і не помилитися?

Ми радимо тобі пройти профорієнтаційні тести, курс з вибору професії, або табір з вибору професії, відвідувати відкриті зустрічі з фахівцями, ходити на екскурсії.

Все це допоможе тобі краще зрозуміти себе, розширити знання про професії і обрати професію свідомо. Якщо тобі потріна буде фахова допомога у виборі професії – звертайся до нашого офісу та записуйся на курс з вибору професії.

А зараз, ми пропонуємо тобі переглянути список цікавих сучасних професій, де твоя любов до вивчення іноземної мови стане суперсилою.

Дипломат, працівник дипломатичної служби. Дипломати працюють у сфері міжнародних відносин з однією або декількома країнами або міжнародними організаціями. Це дуже важлива і дійсно престижна робота, в якій важливе знання іноземної мови та культури іншої країни. Зрозуміти культуру (в тому числі культуру розмови, норми поведінки) без мови практично неможливо, тому мовні навички – must-have в дипломатичних місіях. Навряд чи для когось стане сюрпризом той факт, що дипломати розмовляють відразу на декількох мовах! Зацікавила професія дипломата? Радимо прочитати інтерв’ю про цю професію з директор Дипломатичної Академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергієм Корсунським, який розповідає про всі нюанси професії дипломата.

Юристи із захисту прав людини. Професія юрист підходить не кожному, проте якщо після проходження курсу з вибору професії ти обрав собі саме юриспруденцію і при цьому легко вивчаєш мови – радимо розглянути професію юриста із захисту прав людини. Якщо ти обереш спеціалізацію – міжнародний захист прав людини, знання іноземної мови є обов’язковим. Якщо ти мрієш про роботу в ООН, то тобі швидше за все доведеться вивчити 2-3 мови (французьку та англійську і одну мову за вибором, наприклад, іспанську, арабську або китайську). Тобі не тільки доведеться спілкуватися з колегами на різних мовах, але і розуміти юридичні документи і особливості законодавства інших країн, які деколи складно зрозуміти навіть на своїй рідній мові.

Працівник ООН, ОБСЄ , ЮНІСЕФ . Всі ці організації не є комерційними, проте потрапити туди на роботу мріє багато молоді, адже працюючи рекрутером, проектним менеджером, тощо в цих організаціях ти не лише займаєшся справою, яка тобі подобається, а й отримуєш цінний досвід роботи в міжнародних проектах і дуже високу заробітну плату. Найчастіше некомерційні організації шукають фахівців з комунікацій. Адже по кожному проекту потрібно «спілкуватися» з суспільством, державою або партнерами. Але трапляються й інші вакансії. Також шукають проектних менеджерів, фахівців із закупівель, експертів різних сфер – охорони здоров’я, екології і т.д. І самі проекти дуже різноманітні. Від рішення гуманітарної кризи під час війни до допомоги малому, середньому бізнесу або науці. Знання англійської мови має бути просто ідеальним, як своєї. Також, можуть бути затребуваними знання німецької, або французької.

Менеджери в готельному бізнесі. В готельну сферу дуже легко закохатися. Знання іноземних мов тут обов’язкове. Найвідоміші готелі завжди вказують знання кількох мов у вимогах до потенційних співробітників, проте на початку можна знати лише англійську, але на високому рівні. Ця професія дасть тобі можливість побувати і попрацювати в різних куточках світу, а також познайомитися з цікавими людьми. Щоб дізнатися про роботу у сфері гостинності, можливості для молоді, принципи побудови кар’єри та ключові професійні навички, радимо тобі прочитати інтерв’ю з  менеджером з розвитку та навчання персоналу готелю Hilton Kyiv Інною Князєвою.

Співробітники авіакомпанії та аеропорту (пілот, стюардеса, або бортпровідниця, авіадиспечер, менеджер, тощо).
Авіакомпанії інтернаціональні за своєю природою, тому знання декількох мов може бути дуже корисним для спілкування з колегами і пасажирами. Робота в повітряної гавані має цілий ряд переваг: офіційне працевлаштування, висока заробітна плата;  премії; можливість отримати пільговий кредит; шанс побудувати кар’єру. Мінуси також є. Це нічні зміни і тривалий робочий день, високий рівень відповідальності і ризик терактів. Крім того, більшість аеропортів розташовано на околиці або за межею міста, тому добиратися додому доводиться довго.

Шпигуни і спецагенти. Це не жарт! Для шпигунів, спецагентів та інших схожих професій дуже важливі іноземні мови. Приклад для натхнення – Джеймс Бонд, який говорив багатьма мовами.  Або Штірліц, який насправді існував і  про його життя можна дізнатися з Вікіпедії. Спецагенти знають мову на рівні носіїв, і не лише граматику та слова, але й вимову.

Копірайтер для іноземного видання . Такий фахівець зможе працювати не тільки в Україні, а й з виданнями інших країн. Перед ним відкривається величезне поле діяльності, так як серед україномовних колег і так велика конкуренція. Мінуси цієї професії такі ж, як і в звичайному копірайтингу – не всі можуть працювати у вільному плаванні. Пошук вакансій слід почати з іноземних видань, в тому числі онлайн журналів. Важливо написати кілька робіт і підготувати резюме, яке можна розсилати в будь-яке вподобане видання. Також можна звернути увагу на іноземні біржі праці.

Видавнича діяльність, видавець. Видавнича сфера приваблює тих, хто знає свою рідну мову, проте знання іноземних мов відкриває великі можливості для такого фахівця. По-перше, якщо ти видаєш книгу автора зі своєї країни, то непогано було б просунути її і на міжнародні ринки. В цьому випадку тобі потрібно буде контролювати роботу перекладачів і редакторів, а потім маркетологів на іноземній мові. По-друге, більшість популярних книг – це переклад з англійської або інших мов на українську. Тобі потрібно буде домовитися з автором, проконтролювати якість перекладу і врахувати культурні особливості країни учасника.  Видавець – фахівець, який несе відповідальність за випуск, рекламу друкованої продукції. Може бути власником видавництва. Професія престижна і цікава, сподобається людям, які з усіх шкільних предметів виділяють літературу, світову художню культуру, суспільство, історію.

Журналіст. З появою інтернету в нашому житті знання іноземних мов стало як ніколи важливою навичкою для журналістів, адже в їх роботі стало ще більше подорожей, репортажів та інтерв’ю на інших мовах. Це також відкриває двері до цікавих закордонних відряджень та репортажів. Обов’язки журналіста включають збір, упорядкування, відтворення й презентацію інформації у ЗМІ. Говорячи простою мовою, журналіст знаходить цікаву тему, досліджує її настільки глибоко, наскільки це можливо, і готує матеріал.

 

Перекладач. Перекладач — це спеціаліст, який професійно займається перекладанням текстів чи промов з однієї мови на іншу. Існують два основні напрямки діяльності перекладача — письмовий та усний переклад. Щодо усного — то це перекладання промов, новин чи синхронний переклад. В його обов’язки перекладача синхроніста входить складний вид усного перекладу, в якому мова перекладається синхронно. Такий фахівець запрошується на мультимовні заходи, конференції та семінари. Перекладач-синхроніст повинен бути готовий до напруженої роботи, яка вимагає високої концентрації уваги, швидкість реакції і міцного здоров’я. Часто на великі заходи запрошують відразу декількох синхроністів, які підміняють один одного  кожні 15-20 хвилин. Усний переклад обирають ті, хто любить спілкування і не боїться говорити публічно. Щодо письмового перекладу — тут також є багато різноманітних напрямків: художній переклад — перекладання художніх творів, статей; технічний переклад — переклад інструкцій, технічної документації; переклад розважального контенту: реклами, фільмів, серіалів, мультфільмів. Радимо знайти на онлайн платформі ChoiZY наший спецпроект Shamrock і переглянути плюси та мінуси професії Перекладач.

Туристичний менеджер . Туризм буває різних напрямків, наприклад, дитячий, сімейний, культурно-пізнавальний, лікувально-оздоровчий, діловий, спортивний, тощо. Професія турменеджера змінюється, адже інтернет дає можливість забронювати готель та придбати авіаквиток без участі турменеджера. Ці зміни вимагають від спеціалістів туристичної сфери відмовлятися від продажу пакетних турів (масових) і пропонувати все більше персональні тури. Персональні тури, як правило, замовляють туристи, які бажають отримати від відпочинку максимум вражень, побачити ті екскурсії, які не входять в стандартний пакет. Обертів набирає діловий туризм, де знання англійської мови є обов’язковим. Діловий туризм ще називають MICE. Якщо тебе зацікавила професія туристичного менеджера, радимо ознайомитися з інтерв’ю власниці туристичної компанії BTL Group Анни Петрової.  

Міжанродна торгівля, логістика, ЗЕД. Фахівець, який працює у відділі ЗЕД, контролює всі операції, пов’язані із  зовнішньоекономічною діяльністю фірми. По суті, це економіст, який відповідає за оптимізацію закупівель або продажів. В залежності від сфери діяльності, список обов’язків спеціаліста з ЗЕД може бути різним. Менеджер, який працює в компанії-імпортері, – це, простіше кажучи, закупівельник або байєр. Фахівець, який працює в експорті, – здебільшого продавець. У цьому криється основна відмінність двох різновидів професії: логіст-байєр, логіст-продавець. Для того, щоб ознайомитися з професією логіст, радимо прочитати інтерв’ю з начальником складської логіcтіки в «Епіцентрі» Дмитром Шереметінським. Також, можеш переглянути відео з Dan Geagan про підприємницьку діяльність у сфері міжнародної торгівлі.

Викладач, репетитор. Викладач іноземної мови може знайти роботу за кордоном в коледжі, ВНЗ, вести мовні курси і читати лекції. Репетитор може працювати з учнями будь-якого віку приватно онлайн або очно. Така робота підійде тим, хто любить працювати з людьми. Мовні навички можна не обмежувати однією англійською мовою – рідкісні мови користуються великою популярністю, так як вузьких фахівців знайти набагато складніше. Для викладання в навчальному закладі варто розглянути вакансії в школах і ВУЗах. Якщо плануєте зайнятися репетиторством і працювати з приватними клієнтами, зверніть увагу на онлайн компанії, які допомагають у пошуку очних і онлайн учнів, наприклад Preply

Матеріал підготувала: Юлія Саліонович