Skip links

Професії для тих, хто любить малювати

Яку професію обрати, якщо все, що ти любиш робити – це малювати?

Ти малюєш під час занять у школі, або коли ти хочеш просто відпочити. Можливо, ти навіть відвідуєш спеціалізовану художню школу, або курси. Публікуєш свої малюнки в інстаграм, або просто малюєш для душі і нікому не показуєш. А може статися і так, що ти ніде не навчаєшся малюти, але маєш природжений талант і твої малюнки всім подобаються. Твої батьки можуть сумніватися в тому, чи слід обирати професію, де потрібно вміння малювати. Батьки можуть казати такі речі “ти будеш бідним, адже кому зараз потрібні художники. Краще йди вчити фінанси, або право.”

Запевняємо тебе, що світ змінився і творчі люди зараз мають все необхідне для розвитку та високого заробітку.

Пропонуємо тобі ознайомитися зі списком  сучасних професій, де твої навички малювання стануть твоєю суперсилою.

 

Концепт-артист, концепт-художник AR (доповненої реальності). Це фахівець, який розробляє віртуальний дизайн для предмета, героя, локації або неіснуючої області простору. Цінується вміння працювати в різних стилях, знання спеціальних програм, навички створення ескізів від руки і на планшеті. Усі ескізи повинні бути легко зрозумілі іншим фахівцям для подальшого відтворення вже в 3D-моделях, а також для розуміння загального концепту і спільного бачення проєкту. Ще потрібно бути гнучким, вміти пристосовуватися до мінливих вимог та різних проєктів.

Графічний дизайнер. Фахівці в цій галузі розробляють рекламні матеріали, буклети та плакати, створюють книжкові макети, упаковку, сайти та багато іншого. Графічному изайнеру необхідні відмінне знання спеціальних програм (Photoshop, Illustrator, InDesign), знання колористики, композиції, веб-верстки, а також хоча б базові навички малювання. Крім цього, графічним дизайнерам необхідно вміти спілкуватися з замовниками, а також розуміти, як мислить кінцевий споживач їхньої продукції.

Архітектор. Архітектура знаходиться на стику технічної та творчої спеціальностей, тому тут, з одного боку, знадобиться добре розвинений художній смак, вміння створювати нове і креативно обробляти вже існуюче і почуття стилю, а з іншого – знання математики, інженерної графіки, вміння раціонально і логічно мислити. Професія архітектора включає в себе безліч спеціалізацій (проектування будівель і споруд, урбаністика, містобудування, ландшафтна архітектура, тощо) І дозволяє вибрати цікавий напрямок і знайти баланс між технічним і творчим.

Дизайнер інтер’єру. Це фахівець зі створення нових проектів гармонійного середовища для поліпшення умов життя людини. Він створює неповторну обстановку, стиль, красу і затишок в приміщенні, втілюючи в реальність мрії і настрої замовників. У дизайні інтер’єру існує безліч різних стилів, що сформувалися в різні історичні епохи, наприклад хай-тек, деконструктивізм, романський, модернізм і … ще десятки, якщо не сотні. Професія дизайнера інтер’єрів включає весь процес оформлення інтер’єру, починаючи з планування приміщення, освітлення, систем вентиляції, акустики, оздоблення стін і закінчуючи розміщенням меблів, текстильним дизайном.

AR-дизайнер (дизайнер доповненої реальності). Створює матеріали для AR-анімацій. Його сфера — графічна частина, оформлення та візуалізація ідей для потенційних замовників та існуючих клієнтів. Створює матеріали для маркетингового просування і будь-яких PR-активностей. Сюди входять презентації, яскраві і соковиті картинки для реклами та розуміння, оформлення вже випущених кейсів під вимоги різних конкурсів та нагород.

Художник-постановник. Художники-постановники створюють навколишнє середовище в фільмах або на сцені, в театрі, в кліпах. Вони займаються розробкою ескізів і креслень декорацій, підбирають відповідні меблі та реквізит, оцінюють місця для натурних зйомок, тощо. Крім художньої освіти, вміння малювати і розвиненого смаку, художнику-постановнику необхідно розбиратися в особливостях кінозйомки або театрального процесу, добре знати, як відтворювати відповідну епоху.

2D artist, ілюстратор. Ілюстратори – фахівці, які передають або підсилюють зміст тексту за рахунок використання зображень та графічних елементів. Вони затребувані як в книговиданні, для оформлення обкладинок і внутрішніх ілюстрацій книг, так і в ЗМІ – для оформлення газет, журналів, сайтів. Ілюстраторові потрібно вміння вникати в текст і здатність чітко і яскраво передавати його посил і настрій, вловлювати необхідний стиль, але при цьому створювати зображення, які підходять під стиль, оформлення і серію свого видання.

3D artist , ілюстратор, модельєр , моделлер, аніматор.  В загальному сенсі слова – це фахівці, які створюють об’ємні моделі. Розділятися вони можуть на модельєр персонажів, техніки, будівель, ландшафту, окремих об’єктів, тощо. Зараз цей напрямок стає все більш затребуваним: 3D-графіка використовується при створенні комп’ютерних ігор, в кіно, для різних симуляторів і уявлень проектів. Також, існує технічний дизайн, який використовують для створення реклами на телебаченні та YouTube, конструювання техніки перед її будівництвом (авто, літаки, тощо).

Реставратор. Реставратор відновлює пошкоджені картини або інші предмети мистецтва. Оскільки технік, об’єктів, а також матеріалів, за допомогою яких вони створюються, дуже багато, реставратори, як правило, спеціалізуються на чомусь конкретному. Їм необхідно не тільки вміти малювати і копіювати стиль і манеру художника, щоб не зіпсувати цінну картину, але і вміти оцінювати ступінь і особливість пошкоджень і підбирати необхідні для відновлення матеріали.

Мультиплікатор. Робота художника-мультиплікатора включає в себе кілька різних напрямків. Можна стати художником по персонажам і розробляти образ героїв мультфільмів, займатися розкадровкою – промальовувати фази руху персонажів, створювати «чисті» кадри для фінального використання, фони, локації. Для роботи обов’язково знадобиться знання графічних програм, причому не тільки з області традиційної 2D-анімації, але і зі сфери 3D-моделювання.

Ігровий художник. Завдяки популярності мобільних і «соціальних» додатків, індустрія ігор в останні роки активно розвивається. Художники відповідають за все різноманіття візуальних образів: розробляють концепцію і створюють персонажі, малюють інтерфейси, локації, предмети (зброя, обладунки), створюють візуальні ефекти. Для роботи в цій професії, крім основних художніх навичок, потрібен інтерес до комп’ютерних ігор і ігровий досвід.

Модельєр. Дизайнер одягу – багатогранна професія. З одного боку, в його завдання входить розробка ескізів нових речей і колекцій одягу, і це вимагає творчого підходу і нестандартного мислення. З іншого, навіть якщо мова йде про високу моду, модельєра необхідно розробляти конструкторські рішення, щоб одяг добре сидів на людині. Крім того, такі фахівці часто готують одяг для промислового виробництва і беруть участь в організації показів, можуть створювати одяг для кіно та театру.

Вільний художник. Створювати і потім продавати свої власні картини – один з найважчих і найцікавіших варіантів для тих, хто любить малювати. Зараз немає необхідності пробиватися в галереї і малювати тільки в традиційному стилі – картини можна продавати самостійно на спеціалізованих сайтах. Однак і там конкуренція дуже велика. Втім, якщо ви зможете зібрати аудиторію шанувальників і виробите власний авторський стиль, можна буде жити виключно з продажів картин і товарів, створених на їх основі: принтів для будь-чого, постерів, кухлів, тканин, шпалер, тощо.

Як обрати професію, щоб не помилитися?

Ми радимо пройти профорієнтаційні тести, курси з вибору професії, відвідувати відкриті зустрічі з фахівцями.

Для того, щоб визначитися з професією, ми радимо пройти профорієнтаційні тести, курси з вибору професії, відвідувати відкриті зустрічі з фахівцями, ходити на екскурсії. Все це допоможе тобі краще зрозуміти себе, розширити знання про професії і зробити свідомий вибір професії.

Якщо тобі потріна буде фахова допомога у виборі професії – звертайся до офісу Shamrock та записуйся на курс з вибору професії. Наша електронна скринька shamrock.in.ua@gmail.com

Матеріал підготувала: Юлія Саліонович