Skip links

Сучасні професії для тих, хто любить історію

Яку професію обрати, якщо ти любиш історію?

Невже вчитель історії – це єдине, що спадає на думку? Як примінити знання історії на практиці і як на цьому заробляти?

Як зрозуміти ким бути, яку професію обрати?

Зустрічі з фахівцями, екскурсії, перегляда відео про професії в YouTube, статті – допоможуть розширити знання про світ сучасних професій.

Ми радимо тобі пройти профорієнтаційні тести, курс з вибору професії, або табір з вибору професії, відвідувати відкриті зустрічі з фахівцями, ходити на профорієнтаційні екскурсії, переглядати відео про професії в YouTube, читати статті. Все це допоможе тобі краще зрозуміти себе, розширити знання про професії і обрати професію свідомо.

А зараз знайомся з сучасними професіями, де твоя любов до історії стане твоєю суперсилою.

Юриспруденція (юрист, адвокат, суддя, слідчий, тощо). Знання історії є необхідним у галузі юриспруденції. Система держави і права не виникла сама по собі, вона розвивалася протягом століть під впливом змін у суспільстві. Щоб упевнено оперувати сучасними законами, необхідно розуміти, як вони виникли. Саме тому майбутні юристи обов’язково вивчають історію держави і права. Хочеш дізнатися більше про специфіку роботи в юриспруденції – заходь за посиланням і читай інтерв’ю з Дмитром Михайленко, керівним партнером  Crowe LF Ukraine (що вчити, де навчатися, як шукати роботу, які навички потрібні). Також, переглянь коротке відео про плюси та мінуси роботи адвокатом, та слідчим. Відео знаходиться на ChoiZY, шукай спецпроект Shamrock. 

Політолог, політтехнолог, іміджмейкер. Політолог – це фахівець, який вивчає політику як особливу область життя людей, пов’язану з владними відносинами, і аналізує події політичного життя. Розуміння професії політолог існує в трьох аспектах: політолог – громадський експерт, політолог-вчений і політолог – спеціаліст в області практики політичного життя суспільства. У першому випадком політолог – це визнаний громадський експерт в політичній, соціальній, політико-економічній сфері життя суспільства. Політолог – вчений, дипломований фахівець в галузі політології, науковий експерт в галузі політики. У третьому випадку політолог – це не одна, а декілька досить різних професій: політичний аналітик, консультант, викладач політології, політичний журналіст. Близькі, проте самостійні професії – політтехнолог і іміджмейкер. Ці фахівці займаються організацією виборів і створенням іміджу політиків і політичних партій.

Дипломат. Дипломат, працівник дипломатичної служби. Дипломати працюють у сфері міжнародних відносин з однією або декількома країнами або міжнародними організаціями. Це дуже важлива і дійсно престижна робота, в якій важливе не лише знання історії, але й знання іноземної мови та культури іншої країни. Зрозуміти культуру (в тому числі культуру розмови, норми поведінки) без мови практично неможливо, тому мовні навички – must-have в дипломатичних місіях. Навряд чи для когось стане сюрпризом той факт, що дипломати розмовляють відразу на декількох мовах! Зацікавила професія дипломата? Радимо прочитати інтерв’ю про цю професію з директор Дипломатичної Академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергієм Корсунським, який розповідає про всі нюанси професії дипломата.

Мистецтвознавець. Мистецтвознавець – це фахівець, який вивчає окремий вид мистецтва (художню культуру, літературу, музику, кіно або театр). До того ж, професія мистецтвознавця передбачає не тільки теоретичну, але й практичну роботу: надання консультацій, проведення екскурсій та організація виставочних заходів. Мистецтвознавець може виступати у якості експерта з консультаційних питань щодо творів мистецтва і антикваріатів. Мистецтвознацець може займатися підприємницькою діяльністю та популяризувати і продавати предмети мистецтва. Спеціальність «Мистецтвознавець» вимагає від фахівців фундаментальних знань в області мистецтва, історії, філософії та суспільствознавства. Крім того, від сучасних мистецтвознавців очікують ще й знання іноземних мов, вміння презентувати твір мистецтва, зацікавити слухача, а іноді, навіть розташувати його до здійснення покупки.

Соціолог. Соціологія – це наука, що вивчає суспільство. Соціолог сьогодні – це фахівець, який може працювати в будь-якій галузі, в будь-якій організації: від великої державної компанії або маркетингового агентства до невеликого стартапу, від органів державної влади до некомерційних організацій. Cоціолог – універсальний фахівець, він аналітик, вміє працювати з різнорідною інформацією, досконало володіючи відповідним програмним забезпеченням. Він організатор, комунікатор, може самостійно вести проекти, ставити завдання, розповідати про соціальні проблеми з екрану телевізора або з трибуни як експерт. Область охоплення соціології дуже широка, адже вивчає вона всі суспільні явища: культуру, підприємництво, моду, політику і так далі. Більше половини соціологів зайняті у сфері маркетингу та реклами.

Антрополог.  Антрополог – це вчений, який спеціалізується на вивченні людини як біологічного виду. Антропологи працюють в науково-дослідницьких інститутах і центрах, викладають в професійних навчальних закладах. Фахівці з фізичної антропології працюють в установах антропологічного і археологічного профілю, в галузі судової медицини, генетики людини. Спеціаліст з культурної антропології може входити до складу комісій і виступати як експерт, консультуючи державних діячів, що приймають політичні рішення.

Журналіст. Знаня історії потрібне і журналістам. Також, журналісти мають добре знати рідну мову. Знання однієї іноземної стане великим плюсом для у пошуку роботи. Обов’язки журналіста включають збір, упорядкування, відтворення й презентацію інформації у ЗМІ. Говорячи простою мовою, журналіст знаходить цікаву тему, досліджує її настільки глибоко, наскільки це можливо, і готує матеріал.

Краєзнавець. Краєзнавець – це фахівець, який вивчає будь-якої населений пункт, регіон, країну з точки зору всіх аспектів його життя: історичних, географічних, природних, культурних, економічних, соціальних. Дуже важлива частина роботи краєзнавця – це пошук інформації. Причому не тієї, яку можна знайти в інтернеті, а зберігається лише в архівах і пам’яті старожилів. дослідження менш значущим. Краєзнавці можуть працювати гідами та екскурсоводами, розробляти унікальні і захоплюючі екскурсії.

Археолог. До основних функцій археолога відноситься вивчення побуту, культури та історичного минулого древніх народів по матеріальних продуктах їх життя і діяльності (археологічним пам’яткам), що збереглися. Це нескінченно цікава професія, проте вимагає частих відряджень і життя у наметових містечках.

Депутат, політичний діяч. Депутати також мають знати історію. Зазвичай майбутні політичні діячі обирають ВНЗ економічного, або юридичного профілю. Депутат бере відповідальність за долю країни, регіону, міста або селища, за долі людей, які повірили в нього. Одні депутати стають фахівцями в області фінансів, інші – законності і правопорядку, треті – житлової політики, четверті – екології і так далі. Назарі , навіть існує навчальний заклад, який допомагає освоїти професію помічника народного депутата –  Школа помічника народного депутата. 

Звичайно, що однієї любові до історії недостатньо для того, щоб однозначно обрати професію. Адже вибір професії включає в себе не лише сферу твоїх інтересів, а й твої навички, твою особистість, твої очікування від професії, твої глибинні цінності. Якщо тобі потріна буде фахова допомога у виборі професії – звертайся до нашого офісу та записуйся на курс з вибору професії.

Матеріал підготувала: Юлія Саліонович