Skip links

Професії майбутнього у сфері екології

Професії майбутнього у сфері екології  

Зростання обсягів шкідливих викидів в атмосферу ставлять проблеми екології на одне з перших місць в сучасному глобальному світі. Отже, одним із трендів на ринку праці буде попит на професіоналів у сфері екології. Пропонуємо тобі ознайомитися з професіями майбутнього у сфері екології та сільського господарства.

Професії в екологічній сфері передбачають наявність знань з: біології, екології, хімії, фізики, географії, економіки, іноземних мов.

Професії майбутнього у сфері екології.

Еколог – спеціаліст вивчає стан води, землі, повітря, вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей. Якщо вміст шкідливих речовин вище критичного рівня, еколог виявляє причини, складає прогноз розвитку ситуації. Екологи вивчають наслідки запуску космічних ракет, контролюють діяльність шкідливих виробництв, стежать за утилізацією радіоактивних відходів. Вони з’ясовують причини природних катаклізмів і розробляють шляхи найменшого впливу людей на природу. Але, як і скрізь, значну частину часу віднімає оформлення різноманітної документації.

Екоаудитор – спеціаліст, який виконує аудит промислових підприємств і дає рекомендації щодо зниження впливу на навколишнє середовище за рахунок модернізації виробництва, зміни практик і методів роботи.

 

 

Рециклінг-технолог – спеціаліст з розробки та впровадження технологій багаторазового використання матеріалів, а також безвідходного виробництва.

 Екопроповідник – спеціаліст, який розробляє і проводить освітні та просвітницькі програми для дітей і дорослих щодо способу життя, пов’язаного зі зниженням навантаження на навколишнє середовище, а також програми для виробничих підприємств з екологічних практик виробництва.

Парковий еколог – спеціаліст, до завдань якого входить моніторинг та аналіз екологічного стану громадських просторів (парків, скверів, площ, алей). Розробка і впровадження рішень з озеленення, заселення території тваринами, птахами, комахами та ін.

 

Спеціаліст з подолання системних екологічних катастроф – інженер, який працює над усуненням наслідків забруднення навколо великих промислових центрів, танення вічної мерзлоти, руйнівного впливу радіаційних і океанських пластикових звалищ тощо. До його завдань належить розробка і реалізація програм з подолання наслідків та недопущення повторень таких катастроф.

Консультант з переробки відходів. Відходи є великою проблемою для нашої планети. Консультанти мають володіти знаннями з біології та хімії, щоб привнести нові ідеї та обрати методи щодо утилізації відходів певного типу.

 Ековожатий – спеціаліст, який підтримує ініціативні громадські групи, що працюють на поліпшення екології, забезпечує обмін інформацією між ними, допомагає організувати громадський контроль виробництв і моніторинг поведінки людей в містах і селах.

Професії майбутнього у сільському господарстві

Сьогодні сільськогосподарські професії мало користуються популярністю, але в подальшому їх престиж буде зростати. Новітні технології дозволять ефективно обробляти площі, людям будуть допомагати роботи, автоматизовані системи та безпілотне обладнання. Агрономи, селекціонери, фахівці з генної інженерії сільськогосподарських рослин залишатимуться затребуваними в майбутньому.

 Агрокібернетик – висококваліфікований фахівець з впровадження нових технологій, пов’язаних з інформатизацією і автоматизацією сільськогосподарських підприємств.

 Агроном-економіст – висококваліфікований фахівець з забезпечення конкурентоздатної продукції та економічно ефективної роботи сільськогосподарської компанії, організовує роботу підприємства відповідно до потреб ринку. Здійснює управління економічними ризиками підприємства.

 Оператор автоматизованої сільгосптехніки – спеціаліст, який керує автоматизованою технікою на фермі: системами датчиків, безпілотниками і агроботами.

 Сільськогосподарський еколог – спеціаліст з утилізації відходів, отриманих унаслідок ведення сільського господарства. Також займається відновленням ґрунтів.

Фахівці з вирощування генно-модифікованих сільськогосподарських культур і розведення худоби із застосуванням генної інженерії. Нині у лабораторіях іде активна робота над створенням наступних поколінь рослин із вбудованими вакцинами і вітамінами. В майбутньому фермери застосовуватимуть методи генної інженерії для збільшення обсягів урожаю і виробництва білків, корисних для здоров’я людей. Учені вже працюють над вирощуванням томатів з вакциною і отриманням лікувального молока від корів, кіз і овець.

Виробник органічних продуктів харчування. Органічна їжа завжди була популярна серед екосвідомих громадян і в даний час органічні продукти харчування більш популярні, ніж будь-коли раніше. Займаючи близько 10% ринку продуктів харчування і напоїв, органічні продукти, в зв’язку зі зростаючою популярністю, можуть претендувати на масовий попит.

Світ невпинно змінюється і разом з ним змінюється світ професій.

Зверни увагу на те, що вивчення сучасних професій та професій майбутнього значно розширює твоє знання світу професій і дає можливість свідомо обрати професію.

Ми радимо тобі продовжувати вивчення професій і переглядати відео, читати статті, зустрічатися з спеціалістами різних професій, відвідувати екскурсії.

Звичайно, що до вибору професії потрібно підходити комплексно і враховувати не лише сферу інтересів, але й природні таланти та навички, стан здоров’я, твою особистість, очікування від роботи, затребуваність обраної професії на ринку праці. Також, потрібно враховувати твоє бажання бути найманим працівником, або самозамозайнятим, чи власником бізнесу. Все це не прості питання і самотужки  зробити вибір не просто. Саме для цього існують різноманітні профорієнтаційні тести, курси з вибору професії та табори.

Якщо тобі потрібна буде фахова допомога у виборі професії – надсилай запит на поштову скриньку, щоб отримати консультацію та відповіді на всі хвилюючі питання shamrock.in.ua@gmail.com

Матеріал підготувала: Юлія Саліонович